Vrácení zboží a reklamace

Vrácení zboží

Zákazník má při internetové koupi právo na odstoupení od smlouvy, resp. vrácení zboží do 14 dnů ode dne doručení zboží. U nás můžete nenošené a nepoužité zboží vrátit do 100 dnů ode dne převzetí. V případě vrácení zboží snáší náklady na poštovné s tím spojené kupující – zákazník. Poštovné se pohybuje od 59 CZK a více, v závislosti od druhu zásilky. Doporučujeme posílat doporučeně.

Postup při vrácení zboží je následující:

1. Zákazník dá prodávajícímu vědět e-mailem nejpozději do 100 dnů od převzetí zboží na e-mailovou adresu ahoj@peknuo.cz nebo písemně na adresu SEBA - PEKNUO, P.O.BOX 15, 756 12 Horní Lideč, že odstupuje od kupní smlouvy a posílá zboží zpátky. Zboží musí poslat zpět nejpozději do 100 dnů ode dne doručení. V e-mailu uvede číslo objednávky, své jméno a příjmení a číslo účtu, kde mají být peníze vráceny, nebo pošle vyplněný formulář na odstoupení od smlouvy.

2. Vrácené zboží nesmí být používané nebo poškozené! Pokud má zboží štítek - ten nesmí být přestřihnutý, musí zůstat na produktu. Zákazník zboží dobře zabalí, aby se při přepravě nepoškodilo. K zásilce přibalí i fakturu, spolu s vyplněným formulářem na odstoupení od smlouvy. Zboží musí být vráceno se vším, s čím bylo doručeno, jako např. dárková krabička, certifikát, dárek, atd.

3. Zboží pošlete na adresu:

SEBA - PEKNUO

P.O.BOX 15

756 12 Horní Lideč

Zboží neposílejte na dobírku! Takové zásilky nepřebíráme!

4. Prodávající zboží převezme, a když zboží nebylo nošeno a není poškozeno, vrátí zákazníkovi peníze na účet do 14 dnů ode dne převzetí vráceného zboží.

Reklamace

I když je naší snahou nabízet jen kvalitní a originální zboží od světových společností, pokazit se samozřejmě může cokoliv. Navzdory tomu, že procento reklamací je nízké, je naší snahou vyřešit všechny reklamace co nejrychleji (většinou do několika dnů). V případě, že reklamované zboží musíme poslat výrobci (resp. dodavateli), reklamační lhůta může být delší (max. 30 dnů ode dne doručení zboží).
Záruku na zboží máte u nás stejnou jako v kamenném obchodu. Záruka začíná plynout dnem převzetí zboží kupujícím. Na zboží je poskytována záruka 24 měsíců.
V případě reklamace vás prosíme o zaslání zboží, spolu s popisem reklamované vady, na naši adresu:

SEBA  - PEKNUO

P.O.BOX 15

756 12 Horní Lideč

Zboží, prosím, dobře zabalte, aby se při přepravě ještě víc nepoškodilo. Neposílejte na dobírku.

Na jaké případy se reklamace vztahují?

Prodávající odpovídá za chyby, které má zboží při převzetí kupujícím, nebo které se objeví v průběhu záruční doby. Reklamace se nevztahují na případy:

  • pokud chyba vznikla nesprávným používáním, resp., které je v rozporu s návodem na použití
  • pokud chyba vznikla mechanickým poškozením (zlomení, rozbití, poškrábání, roztržení, apod.)
  • pokud chyba vznikla v důsledku živelné pohromy

Všechny reklamace jsou vybavovány podle platných právních předpisů České republiky. Reklamační konání je povinný prodávající ukončit nejpozději do 30 dnů od uplatnění reklamace.